Language Türkiye Pzt - Cum • 09:00-18:30 +90.212 555 18 59 • +90.212 485 00 64 Mon - Fri 10:00-18:00
sales@alsirat.com.tr

Paslanmaz Çelik

HER ZAMAN GÜVENİLİR YAPI MALZEMESİDİR

Yaşam Döngüsü

Paslanmaz çelik, dayanıklı, az bakım gerektiren bir malzemedir ve genellikle bir yaşam döngüsü maliyet karşılaştırmasında en az maliyetli seçimdir.

Estetik Cazibe

Paslanmaz çelik birçok yüzey kalitesinde mevcuttur. Kolay ve basit bir şekilde yüksek kaliteli ve hoş bir görünüme neden olur.

Üretim Kolaylığı

Paslanmaz çeliklerin çoğu kesilebilir, kaynak yapılabilir, şekillendirilebilir, işlenebilir ve kolayca üretilebilir.

Paslanmaz Çelik Çeşitleri ve Yapıları

Krom, nikel, molibden, titanyum ve niyobyuma ek olarak her biri farklı özelliklere sahip kaliteli paslanmaz çeliği üretmek için farklı miktarlarda başka elementler de eklenebilir.

Aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi kalite vardır, ancak tüm paslanmaz çelikler beş temel kategoriye ayrılabilir.

Bunlar, her çelik grubundaki (ana alaşım elementlerinin bir fonksiyonu) doğasında bulunan mikro yapıya göre adlandırılır. Östenitik ve ferritik kaliteler, paslanmaz çelik uygulamalarının yaklaşık % 95'ini oluşturur.

ÖSTENİTİK PASLANMAZ ÇELİKLER100%
FERRİTİK PASLANMAZ ÇELİKLER100%
DUPLEX PASLANMAZ ÇELİKLER100%
MARTENSİTİK PASLANMAZ ÇELİKLER100%
ÇÖKELMEYLE SERTLEŞTİRİLMİŞ PASLANMAZ ÇELİKLER100%

Paslanmaz Çelik'in Faydaları

Korozyon Direnci

Tüm paslanmaz çelikler korozyona karşı yüksek direnç gösterir. Düşük alaşımlı kaliteler atmosferik koşullarda korozyona karşı direnç gösterir; yüksek alaşımlı kaliteler, yüksek sıcaklıklarda ve basınçlarda bile çoğu asit, alkali solüsyon ve klorür yatak ortamlarında korozyona dayanabilir.

Yüksek ve Düşük Sıcaklık Dayanıklılığı

Bazı kaliteler çok yüksek sıcaklıklarda ölçeklemeyi ve yüksek mukavemeti korurken, diğerleri kriyojenik sıcaklıklarda olağanüstü dayanıklılık gösterir.

Hijyen Özellikleri

Paslanmaz çeliğin temizliği nedeni ile hastaneler, mutfaklar, gıda ve ilaç işleme tesisleri ilk tercihi paslanmaz çelikten yana kullanır.

Mukavemet

Birçok paslanmaz çeliğin soğuk iş sertleştirme özellikleri, malzeme kalınlıklarını azaltmak ve maliyetleri azaltmak için her türlü tasarımlarda kullanılabilir. Diğer paslanmaz çelikler çok yüksek mukavemetli bileşenler yapmak için ısıl işlem görmüş olabilir.

Paslanmaz çelik, değerli bir hurda malzemesidir. Çelik üreticileri tarafından % 100 geri dönüştürülebilir ve tercih edilen bir hammadde girdisidir. Paslanmaz çelik üretimi, yüksek seviyede hurda kullanımı içerir (şarj edilen malzemelerin % 80'i yüksek oranda paslanmaz çeliktir). Yeni paslanmaz çelik, en az % 50 geri dönüştürülmüş paslanmaz çelik ürünü içermektedir ve bugün üretilen paslanmaz çeliğin yarısından fazlası geçmişte bir başka kullanışlı paslanmaz çelik ürünü olmuştur.

Yüksek mekanik dayanıklı, mükemmel kalite paslanmaz çelik!

Ürünlerimizi sürekli iyileştirme ve dönüştürme faaliyetlerimizin bir sonucu olarak, ultra modern üretim tesislerimizde çeşitli derecelerde ve boyutlarda özelleştirilmiş paslanmaz çelik ürünler üretiyoruz.